Vyrábíme přípravky

podle originálních receptur

Ve společnosti PURUS-MEDA vyrábíme přípravky podle vlastních originálních receptur. Vyvinout takovou recepturu si žádá nejen dostatek času, ale i mnoho zkušeností. Těch naštěstí máme dostatek, protože se v tomto oboru pohybujeme už od roku 1992. Jsme rodinná firma a zprvu řada našich produktů vznikala především pro vlastní potřebu a pro naše blízké. V podstatě si každý nový produkt nejdříve otestujeme na sobě. Vám chceme dodat to nejlepší!

Propolis, hlavní složka našich produktů

PropolisVětšina našich produktů a kosmetických přípravků obsahuje standardizovaný Propolis Moravia PM®. Čistíme ho unikátní, šetrnou metodou od všech nečistot a vosku. Výsledkem je propolis s vysokým obsahem flavonoidů a dalších účinných látek.

Součástí našich originálních receptur jsou však také tradiční české byliny i exotické rostliny, ze kterých čerpáme sílu poctivými extrakty (část z nich si sami vyrábíme). Využíváme také účinky zdravotních hub (na příklad Reishi), aminokyseliny, koenzym Q10 a další osvědčené látky. Za každou recepturou stojí dlouhé hodiny studia, pokusů a někdy také omylů. K zákazníkům ale vždy putuje hotový produkt, který podléhá veškerým podmínkám legislativy.

 

Co stojí za novou recepturou?

Především dlouhé hodiny studování odborných knih, rešerší a vědeckých studií. Čerpáme ale také jak ze starých, tak moderních herbářů a ptáme se bylinkářů a terapeutů, kteří naše produkty poté ozkouší. Některé produkty si dokonce necháváme testovat lékaři (tzv. klinické testování), ale výsledky bohužel nemůžeme zveřejňovat. Zpětná vazba je však pro nás velmi cenná a právě díky ní můžeme vyrobit takový produkt, kterému 100% věříme. Všechny receptury zároveň ovlivňuje velmi přísná legislativa.

Ing. Marek Novotný„První přípravky PM vznikly z úžasných včelích produktů. Od nich je pak již kousek k bylinám a jiným aktivním látkám. Někde objevíme bylinku nebo látku, které nás doslova nadchnou, a zařadíme je mezi naše produkty. Naposledy jsme tak přidali třeba Dračí krev PM. Také se ptáme, co trápí naše zákazníky a na základě toho pak zkoušíme vyvíjet nové produkty. Zároveň se snažíme, aby výrobky byly za rozumnou cenu.

Věříme, že síla přírody má být dostupná pro každého. Účinky bylin nejsou náš patent, my pouze umíme zesílit tento účinek a dostat ho v pohodlné aplikační formě k zákazníkovi. Tak, abyste nemuseli např. vypít několik litrů čaje denně, ale stačilo vám pár tablet nebo kapslí nebo lžička sirupu.

Se změnou receptur jsme opatrní. Co funguje, není potřeba měnit. Kde ale se změnou neváháme je, když se podaří najít nějaká přírodnější alternativa pomocných látek, které jsou nutné kvůli výrobě, aby produkt vydržel po celou dobu minimální trvanlivosti. Občas nás donutí ke změně i nové vyhlášky ČR a směrnice EU, které samozřejmě dodržujeme."

Ing. Marek Novotný, výrobní ředitel, jednatel PURUS-MEDA

 

Co dalšího jste o nás možná nevěděli?

Máte otázky ohledně našich receptur?

Rádi vám je zodpovíme

*
*
*
Herbář ke stažení
Herbář ke stažení
Stáhnout herbář

Herbář  PURUS MEDA

V herbáři najdete všechny účinky více než 50 bylinek.

Stáhnout herbář