Články o zdravém životním stylu, zdraví a bylinkách

Baví vás zdravý životní styl, pohyb, zajímáte se o svoje zdraví? Pak vás jistě budou zajímat i články v našem blogu, do kterého pravidelně přispíváme. Věříme, že přirozené je být zdravý a že tělo i duše musejí být v rovnováze. Proto nejen v tomto blogu, ale v celém životě preferujeme celostní přístup. Zabýváme se výrobou doplňků stravy z přírodních extraktů téměř 30 let, a tak jsme do článků mohli vložit i řadu našich osobních zkušeností. Přečtěte si o nás více.

Škola volá. Vybudujte dětem silnou imunitu

02.09.2021 12:07

Září, konkrétně začátek školního roku, bývá hned po Vánocích nejstresovějším obdobím v celém roce. Po klidných letních prázdninách, kdy jsme si užívali sluníčka a všechno plynulo tak nějak pomaleji, přichází šok v podobě nástupu dětí do škol a školek. Změny, shon a stres si vybírají svou daň nejen na rodičích, ale i na dětech.

Jak mít i v létě zažívání v pohodě

04.08.2021 11:14

Léto je plné sluníčka, vody, cestování, zábavy. A právě se zábavou je většinou spojené dobré jídlo a pití. Chuťové pohárky jsou sice na vrcholu blaha, žaludek, střeva a často i žlučník už mají jiný názor.

Močové cesty v létě – jaké nástrahy na ně číhají?

02.07.2021 12:49

Letní měsíce s sebou přinášejí mnoho aktivit, které si náležitě užíváme. Při prázdninových radovánkách bychom však měli dávat pozor na to, abychom si nepořídili nepříjemné komplikace spojené s močovými cestami. Co je způsobuje a jak se jich vyvarovat?

Správným dechem k psychické i fyzické pohodě

19.05.2021 09:24

Napadlo vás někdy, že vlastníte jeden z nejmocnějších nástrojů, který vám může pomoci zlepšit zdraví a zklidnit mysl? Není to jen stravě a pohybu, ale také o dechu. Ester Kozlovská, certifikovaná průvodkyně dechem, pro vás sepsala článek plný tipů jak správně dýchat.

Bylinky a jejich místo v našem životě

16.04.2021 13:29

Bylinky jako koření. Bylinky jako záliba. Ať už si v bylinkářství najdete cokoliv, co je vám blízké, věřte, že děláte dobře. Protože čerpat sílu z přírody je jedna z nejlepších cest ke spokojenému a zdravému životu. 

Kosmetika inspirovaná přírodou

08.03.2021 17:29

Pokožka je odrazem celého těla. Je prvním místem, na kterém se projevuje, co se ve vás odehrává. Po fyzické i psychické stránce. Je to v podstatě taková kniha, ve které se toho dá spoustu přečíst.

Jak v zimě doplnit energii? Pomůže mateří kašička a pyl Perga

14.02.2021 20:45

Objevte sílu včelí mateří kašičky a pylu Perga, známého jako včelí chléb. Mateří kašička i pyl Perga doplňují ztracenou energii, kterou zejména v zimě tolik potřebujeme.

Úvod do celostní medicíny

13.01.2021 13:12

Všechno v nás, celá naše bytost i činy, které děláme, spolu souvisí a navzájem se ovlivňují. Takový přístup (nejen) k nemocem má celostní medicína. Přečtěte si o jejích základech.

Imunita a psychosomatika

13.12.2020 17:18

Imunita je takový náš strážce. Její sílu můžeme ovlivnit hned několika způsoby. Obrovský vliv na stav imunity má psychika. Ne nadarmo se říká, že stav těla odráží stav duše. 

Využijte sílu bylinek. Přichází ten pravý čas

11.11.2020 19:12

Nezaháleli jste a vyrazili jste na jaře na sběr bylinek? Pokud se vám zadařilo a bylinky jste správně nasušili a uskladnili, právě přichází chvíle využít jejich sílu.

Herbář ke stažení
Herbář ke stažení
Stáhnout herbář

Herbář  PURUS MEDA

V herbáři najdete všechny účinky více než 50 bylinek.

Stáhnout herbář