Články o zdravém životním stylu, zdraví a bylinkách
Baví vás zdravý životní styl, pohyb, zajímáte se o svoje zdraví? Pak vás jistě budou zajímat i články v našem blogu, do kterého pravidelně přispíváme. Věříme, že přirozené je být zdravý a že tělo i duše musejí být v rovnováze. Proto nejen v tomto blogu, ale v celém životě preferujeme celostní přístup. Zabýváme se výrobou doplňků stravy z přírodních extraktů téměř 30 let, a tak jsme do článků mohli vložit i řadu našich osobních zkušeností. Přečtěte si o nás více.
Nepodceňujte klíšťata
Sezóna klíšťat zdaleka nekončí. Číhají na nás v podstatě na „každém rohu“ přesněji na každém stéblu trávy. Nenechte se však zastrašit pobytem v přírodě, ten nám nic nenahradí. Pohyb v přírodě na čistém vzduchu, nejlépe v lese je pro naše tělo nepostradatelný. Je potřeba být obezřetný a mít se na pozoru. Prohlížejte sebe, děti i chlupaté kamarády po každé procházce, chraňte se účinnými přírodními repelenty.
Fialová kráska – všestranná pomocnice nejen v kuchyni a kosmetice
Levandule si získává naše srdce už po mnohá tisíciletí. Historie používání této voňavé, léčivé, krásné a užitečné bylinky se začala psát už v dávném starověku. Již staří Egypťané a Féničané dobře znali její účinky.
Nepotlačujte své emoce. Pečujte o žlučník
Březen za kamna vlezem… Příroda však nečeká a pomalými krůčky se začíná probouzet. Proto je nejvyšší čas začít probouzet i naše tělo. Tradiční čínská medicína k jaru přiřazuje element dřeva a tzv. orgánem měsíce března, tedy orgánem, který je v tomto období nejvíce citlivý, je pak žlučník.
Sladké pokušení – med. Jaké jsou druhy a po kterém sáhnout?
Máme tu začátek roku a s ním nás čeká ta nejstudenější a nejsychravější část roku, která sebou přináší zátěž pro naši imunitu. Hodně z nás se v tomto období neobejde bez horkého bylinkového čaje, který je velice často doslazován medem a ochucen citronem. Nicméně med bývá součástí jídelníčku spousty lidí i přes rok, kdy jej používají jako náhražku cukru do nápojů, dezertů nebo různých koláčů.
Začátek roku ve znamení močového měchýře
První měsíc v roce je spojován s předsevzetími, novými touhami, přáními, očekáváním všeho, čeho chceme v novém roce dosáhnout. Začínáme plánovat, často překypujeme novou vnitřní nadějí v lepší budoucnost. Říkáme si letos už to skutečně vyjde a tužby budou naplněny.
Antioxidanty a jejich zastoupení ve stravě
Určitě už jste o nich slyšeli. O antioxidantech se píše v časopisech, chrlí je na nás televize. A co vůbec tedy antioxidanty jsou? Jak je nejlépe definovat? Antioxidanty chrání naše buňky před neblahým vlivem okolí, posilují naši imunitu a pomáhají nám bránit se různým zdravotním neduhům.
Tajemství včelího vosku
Znáte včelí vosk? Dnes si o něm řekneme pár slov a představíme si tak další produkt včel. Včelí vosk je vzácný přírodní materiál, který provází naše lidstvo od nepaměti. Od středověku se pyšnil všestranností použití – v umění, řemeslné výrobě, kosmetice.
Nastartujte na jaře svoje tělo
Únava, stres, oslabená imunita – témata, která také patří k přicházejícímu jaru. Jak s nimi úspěšně bojovat? Jak vytěžit z probouzející se přírody maximum? A jak můžete tělo podpořit doplňky stravy?
Zima se pomalu chýlí ke konci
V únoru nás sice zima ještě dokáže pořádně potrápit, ale může nás překvapit i krásnými dny, kdy si ze sluníčka nachytáme vitamín D. Jaro ale začíná až 21. března, nespěchejte proto a dopřejte svému tělu pomalé probouzení, po zimě bude unavené.
Ledviny jako zásobárna životní energie
Ledviny jsou podle tradiční čínské medicíny jedním z pěti nejdůležitějších orgánů v lidském organismu. A právě přichází období, kdy jsou nejvíc v ohrožení. Co nejlepšího jim dopřát, aby byly v kondici?
Vánoce v poklidu a harmonii
Co kdybyste tenhle rok pojali Vánoce úplně jinak. Tak, jak je vnímali naši předci. Obrátili se k tradicím a opravdovým hodnotám.
Croton lechleri – Strom, ve kterém koluje krev
Croton lechleri! Zní vám to trochu jako zaklínadlo? Nejste zase tak daleko od pravdy. V jihoamerickém stromě Croton lechleri se možná kousek magie ukrývá. Znáte snad jinou rostlinu, která po říznutí krvácí?